(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bulto embalado, macetero de barrica de vino (Nr 6070417)

Długość [m]:

70

Szerokość [m]:

70

Wysokość [m]:

70

Waga w kg (łączna):

50

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Film transparente

Budżet zlecenia [€]:

20

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 575.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Larrabetzu

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Navarcles

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie kawałka płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy posiadamy do przewiezienia mniejszy ładunek, który nie wymaga użycia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje użycia dużej powierzchni, wówczas wybranie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest odpowiednie. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL zalicza się pojazdy, których waga przekracza 3,5 tony i pozostałe samochody spełniające kryteria ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka oraz furgon. Rodzaj samochodu ciężarowego wypadałoby aby był przystosowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny przewozu ładunku w ramach LTL, istotne są jego parametry – ciężar i wymiary. Należy również dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, należy opisać opakowanie. Kluczowa bywa również informacja w temacie usługi – czy zalicza się do niej tylko transport, czy także załadunek i wyładunek. Istotny jest również czas realizacji usługi.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to z reguły palety, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.