1 cachorro (Nr 6879940)

1 cachorro

Waga w kg (łączna):

5

Budżet zlecenia [€]:

200

Dystans: 2539.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, La Coruña

Od 1 kwi 2021 do 29 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie schorowane ani zranione. Jeśli planujemy przetransportować psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, gdy posiadamy właściwy transporter. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.