(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 cachorro rotweiler (Nr 6065050)

1 cachorro rotweiler

Waga w kg (łączna):

5

Dystans: 1022.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bedia

6 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Casares

8 lip 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani ranne. Kiedy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeśli posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.