(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 caja (Nr 6460936)

1 caja

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

50

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

ropa

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 3743.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, La

29 sie 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Chiapas, Tuxtla Gutiérrez

12 wrz 2020


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli dysponujemy do przewiezienia nieduży towar, który nie wymaga użycia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zajęcia całej płaszczyzny, wówczas wzięcie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest w sam raz. 


Do ciężarówek używanych w transporcie LTL kwalifikuje się pojazdy, których waga przekracza 3,5 t. oraz pozostałe pojazdy spełniające wymogi ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się ciężarowe kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka lub furgon. Typ ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wycenie przewozu ładunku w ramach LTL, ważne są tego ładunku parametry – waga i wielkość. Powinno się również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, warto opisać ładunek. Kluczowa bywa również informacja w tematyce usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy na przykład załadunek oraz wyładunek. Znaczącą daną może być również termin wykonania usługi.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, paczki, maszyny, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.