1 caja (Nr 8032707)

1 caja
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
1 caja
80 x 80 x 50 cm
25 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
25 kg
Dystans
3112 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Córdoba

Od 23 paź 2021 do 24 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli dysponujemy do przetransportowania mniejszy ładunek, który nie wymaga wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje skorzystania z całej przestrzeni, wtedy użycie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest w sam raz. 


Do samochodów ciężarowych używanych w przewozie LTL zalicza się wozy, których ciężar przekracza 3,5 tony oraz inne samochody spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki typu: firanka i furgon. Wariant samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dostosowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W wycenie przewozu ładunku w ramach LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i gabaryty. Należy również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, należy opisać paczkę. Istotna bywa również informacja w tematyce usługi – czy zalicza się do niej tylko przewóz, czy również załadunek i rozładunek. Kluczowy jest również termin realizacji usługi.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to zwykle paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.