(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 canoe grumman 17’ (Nr 5464726)

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

0.40

Waga w kg (łączna):

25

Budżet zlecenia [zł]:

300

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Illinois, Ohio

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Marki

Termin elastyczny


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki najczęściej transportuje się na górze samochodu, wystarczy użyć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku trzeba zamontować specjalne mocowania. Żeby uniknąć przemieszczenia się kajaka w czasie jazdy, można wyłożyć gąbczasty materiał na prętach bagażnika np. podłożyć ręcznik. Kajaki kładzie się do góry dnem przy użyciu profesjonalnych, naciągniętych taśm z osłoniętymi klamrami. W przypadku samodzielnego przewozu kajaka, samochód powinno się należycie oznaczyć. Regulamin drogowy nie pozwala na to, żeby ładunek odstawał na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien ponadto wystawać z przodu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przewożony ładunek oznaczamy chorągiewką w kolorze pomarańczowym albo dwoma czerwonymi pasami. Czasami, gdy ładunek wychodzi z tyłu do oznakowania stosuje się czerwone i białe pasy. Inną metodą transportu kajaka jest możliwość skorzystania z naczepy.

Przewóz kajaka potrzebuje szczególnej rozwagi, dlatego opłaca się zlecić usługę transportową profesjonalnej firmie transportowej, która zadba o dobre mocowanie, odpowiednie oznakowanie i dostarczenie bez uszkodzenia ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od ilości transportowanych sztuk, a także wpływ na to ma trasa od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średnia cena transportu kajaka leży w widełkach 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Na przykład, za transport kajaka na odcinku od Manheim w Niemczech do Wałcza wydano 260 PLN. A przetransportowanie kajaka z Pucka do Warszawy wydano 220 PLN.