(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 cão de 30kg (Nr 6584621)

1 cão de 30kg

Waga w kg (łączna):

30

Budżet zlecenia [€]:

400

Dystans: 1837.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Norte, Porto

Od 4 sty 2021 do 11 sty 2021

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Flamandzki, Gandawa

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani okaleczone. Kiedy planujemy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, gdy posiadamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.