(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 cat (Nr 4703652)

1 cat

Waga w kg (łączna):

5

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Västra Götalands Län, Goteborg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kajmany, West Bay, West Bay

1 paź 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku chore ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeżeli mamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.