(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 cat (Nr 4936594)

1 cat

Waga w kg (łączna):

2.50

Budżet zlecenia [€]:

500

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Москва, Москва

Od 14 paź 2019 do 21 paź 2019

Adres i termin dostawy

Kanada, Quebec, Montreal

Od 14 paź 2019 do 21 paź 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani zranione. Jeśli postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeśli mamy właściwy transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.