1 cat (Nr 6135008)

1 cat

Waga w kg (łączna):

4

Dystans: 1930.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Torbay, Paignton

5 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Ciudad Quesada

7 lip 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć kota, psa lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy posiadamy należyty przenośnik. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.