1 cat (Nr 6515513)

1 cat

Waga w kg (łączna):

2

Dystans: 8980.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

Od 27 wrz 2020 do 20 paź 2020

Adres i termin dostawy

Pakistan, Pendżab, Lahaur

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani zranione. Kiedy planujemy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy mamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.