(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-11-21 10:05

1 chihuahua

(Nr 2168946)
1 chihuahua

Waga w kg (łączna):

2.00

Dystans: 320.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani ranne. Jeśli postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

    Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzę można transportować autem, jeśli posiadamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Żory, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Żychlin, 99-320, Polska

Termin elastyczny