1 chihuahua (Nr 5704174)

1 chihuahua

Waga w kg (łączna):

1.00

Dystans: 2401.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Irlandia Północna, Belfast

6 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Goleniowy

8 kwi 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani ranne. Kiedy planujemy przewieźć psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeżeli mamy należyty przenośnik. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.