1 chihuahua 1 mestizo (Nr 6358637)

Waga w kg (łączna):

10

Budżet zlecenia [€]:

200

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Alacant / Alicante

14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Delaware, New Castle County

19 wrz 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani ranne. W przypadku, gdy planujemy przetransportować kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeżeli posiadamy należyty przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.