(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 cobaya (Nr 5277154)

1 cobaya

Waga w kg (łączna):

1.00

Dystans: 758.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Talavera De La Reina

19 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Es, Es Camp Alt

20 gru 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani ranne. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, kiedy mamy należyty transporter. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.