(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 cruce pastor alemán (Nr 5361778)

1 cruce pastor alemán

Waga w kg (łączna):

30

Budżet zlecenia [€]:

150

Dystans: 1878.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 27 sty 2020 do 31 sty 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Norwich

Od 27 sty 2020 do 31 sty 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie chore ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeśli mamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.