(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 cuadro (Nr 5586379)

1 cuadro

Długość [m]:

30

Szerokość [m]:

40

Wysokość [m]:

50

Waga w kg (łączna):

3

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 615.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, La Coruña

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, La Rioja, Logrono

Termin elastyczny


Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki jest tematem, któremu należy przeznaczyć dużo uwagi, dlatego że są to niejednokrotnie rzeczy o wielkiej wartości, czy to majątkowej, czy uczuciowej.

            Kiedy planujemy znaleźć tego rodzaju transport w giełdzie transportowej Clicktrans, zaznacz opcję „Specjalnej ostrożności”. Masz wtedy przeświadczenie, że przesyłka zostanie zauważona przez przewoźnika. Kiedy chcesz, aby firma przewozowa spakowała płótno lub posąg, napisz taką notkę w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” lub „Dodatkowe informacje”, możesz także ustalić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Kiedy chcesz sam opakować rzeźbę do transportu, pamiętaj o kilku kluczowych wytycznych. Folia bąbelkowa będzie perfekcyjna do osłonięcia z zewnątrz przedmiotu przed zadrapaniami. Jeżeli pakujesz nią obraz, folia stretch nie może przywierać do farby, wypadałoby przedtem zabezpieczyć malunek w inną, delikatniejszą dzianinę, np. w pościel. Jeśli starasz się przewieźć dzieło w pudle lub skrzyni, koniecznie wypełnij puste przestrzenie między dziełem sztuki a ściankami skrzyni. Świetnym pomysłem jest do tego użyć profesjonalne bloki styropianowe czy też plastikowe napełniacze, jednak nadadzą się również, pomięte fragmenty makulatury, na przykład magazynów. Kluczowe jest, żeby opakowanie było raptem trochę większe niż transportowane dzieło sztuki, aby uniknąć obijania się w obrębie pakunku.

            Cena przewozu obrazu często zdarza się, że jest wyjątkowo niska. Dokonany w giełdzie transportowej Clicktrans transport wielkiego obrazu na odcinku Warszawa – Kraków odbył się za niecałe 100 złotych.