(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 dachshund mix (Nr 7400566)

Waga w kg (łączna):

14

Budżet zlecenia [€]:

450

Dystans: 2092.00 km

Adres i termin nadania

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

Od 19 lut 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Merseyside, Liverpool

Od 31 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku chore ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, gdy mamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.