(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 doberman i 2 właścicieli (Nr 5120514)

1 doberman i 2 właścicieli

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 2062.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Plymouth

Od 10 sty 2020 do 24 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Zakopane

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani ranne. W przypadku, gdy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeżeli mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.