1 Domestic House Cat (Nr 6645528)

Waga w kg (łączna):

7

Budżet zlecenia [€]:

50

Dystans: 2155.00 km

Adres i termin nadania

Bułgaria, Sofia-City, Sofia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Północna, Amsterdam

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie chore ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeśli posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.