(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 dość lekki kajak długość 4,97 m (Nr 6173197)

1 dość lekki kajak długość 4,97 m

Długość [m]:

4.97

Szerokość [m]:

0.7

Wysokość [m]:

0.4

Waga w kg (łączna):

35

Dystans: 406.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Kościan

Termin elastyczny


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki najczęściej przewozi się na górze samochodu, wystarczy wziąć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku należy przymocować specjalistyczne mocowania. Żeby uniknąć przemieszczenia się kajaka w czasie jazdy, warto umieścić miękki materiał na prętach bagażnika na przykład podłożyć ręcznik. Kajaki kładzie się do góry dnem przy zastosowaniu specjalnych, naciągniętych taśm z osłoniętymi wiązaniami. W momencie osobistego transportu kajaka, pojazd trzeba właściwie oznaczyć. Kodeks drogowy nie pozwala na to, żeby bagaż wystawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien także wystawać od frontu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przewożony ładunek znakujemy chorągiewką w kolorze pomarańczowym albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Sporadycznie, gdy ładunek wystaje z tyłu do oznakowania stosuje się czerwone i białe pasy. Inną metodą do przewozu kajaka jest skorzystanie z naczepy.

Transport kajaka wymaga szczególnej rozwagi, z tej przyczyny warto zlecić transport specjalistycznej firmie, która zadba o bezpieczne mocowanie, odpowiednie oznaczenie i dowiezienie bez uszczerbku ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt transportu kajaka zależny jest od liczby przewożonych egzemplarzy, a także wpływ na to ma trasa od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średni koszt transportu kajaka znajduje się w przedziale 0,30 – 0,50 zł/km. Przykładowo, za przewóz kajaka na odcinku Manheim (Niemcy) – Wałcz zapłacono 260 zł. A przetransportowanie kajaka z Pucka do Warszawy zapłacono 220 zł.