(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 E-Bike (Nr 5273850)

1  E-Bike

Waga w kg (łączna):

26

Dystans: 1562.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Kempten

Od 31 paź 2019 do 10 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

25 lis 2019


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których chcemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki rower opłaca się zachować go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak warto ułożyć go w opakowaniu po rowerze (warto użyć oryginalnego kartonu czy też kupić taki karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle warto odkręcić i usunąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu warto ulokować w osobnych, małych pudełkach lub osłonić fragmentami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba osłonić brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle opłaca się osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów chroniących paczkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty wykonania przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.