(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 E Bike (Nr 6074073)

1 E Bike

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 353.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Bad Doberan

25 cze 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na przewóz rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiusieńki rower należy pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się ulokować go w opakowaniu po rowerze (należy użyć oryginalnego pudła bądź zakupić właściwy karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu warto poodkręcać oraz zdjąć wszystkie ruchome elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu warto ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach albo osłonić fragmentami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby lub przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle opłaca się osłonić gazetami albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców osłaniających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wielkości, a także terminu wykonania transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.