1 E-Bike (Nr 6545357)

1 E-Bike

Waga w kg (łączna):

27

Dystans: 937.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Baden-Baden

4 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Sylt

6 cze 2021


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowy rower trzeba zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła czy też nabyć odpowiedni karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle , należy zdemontować oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu dobrze będzie osadzić w osobnych, małych pudełkach czy też zabezpieczyć fragmentami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa cm grubości). Wychodzące części takie jak śruby lub przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle warto osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców ochraniających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również daty realizacji transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.