(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 E-Bike mit Karton verpackt (Nr 5724842)

1 E-Bike mit Karton verpackt

Waga w kg (łączna):

26

Dystans: 2255.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Norymberga

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Portugalia, Porto District, Porto

2 maj 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na transport rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy przewozimy nowy rower warto zachować go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć właściwy karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle , należy odkręcić oraz ściągnąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu przydałoby się ułożyć w odrębnych, małych kartonach lub ewentualnie osłonić wycinkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące części takie jak śruby bądź przerzutki warto osłonić brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć gazetami bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów ochraniających paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wielkości, a również daty wykonania przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.