(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Euro paleta ok. 100 kg próbek żywności (ryby) (Nr 5734095)

1 Euro paleta ok. 100 kg próbek żywności (ryby)

Waga w kg (łączna):

120.00

Opakowanie ładunku:

ładunek szczelnie zapakowany w styropianowe pojemniki, pojemniki na palecie, mile widziany transport izotermą (warunek niekonieczny)

Dystans: 1247.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Świdwin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Estonia, Tartu, Tartu

Termin elastyczny


Transport żywności i produktów rolnych

Transport pokarmów i produktów rolnych

Transport żywności i zbóż, pasz jest bardzo rygorystyczną dziedziną transportu ponieważ występuje ryzyko związane z zepsuciem artykułów pokarmowych. Firma transportowa podejmująca się przewozu jedzenia musi stosować się do przepisów i otrzymać należyte certyfikaty. Przewóz pokarmów bywa także rygorystyczny ze względu na różnorodność produktów żywnościowych – wśród nich znajdują się produkty roślinne, mrożone, płynne itd. Każdy z wymienionych produktów potrzebuje różnych kryteriów przechowywania (na przykład należytej wilgotności). Przewoźnicy transportujący produkty spożywcze zmagają się z presją czasu, potrzebą udostępnienia odpowiedniego sprzętu i warunków przewozu oraz odpowiednim osłonięciem artykułów spożywczych. W przypadku, gdy zlecamy transport produktów spożywczych, firma transportowa powinna mieć odpowiednie dokumenty z Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego.

Cena transportu żywności i produktów rolnych

Cena przewozu pokarmów i produktów rolnych zależy od wielkości, ciężaru i ilości sztuk transportowanych produktów, jak również od odległości między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Na przykład, za transport około 100 kg bobu na trasie Olsztyn – Kraków wydano 140 zł. Za transport 500 kilogramów kawy z Alessandrii (Włochy) do Krakowa wydano 500 zł. Przewóz 6 palet lodów z Namysłowa do Wrocławia wyniósł 350 PLN. Za transport 20 palet artykułów mrożonych na trasie Ryki-Słupsk zapłacono 2800 PLN.