1 Fahhrrad (Nr 6444085)

1 Fahhrrad

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 875.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Wilhelmshaven

11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Thurgau, Wängi

25 wrz 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których chcemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki rower warto pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć taki karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu warto odkręcić i usunąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie umieścić w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby lub przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu trzeba zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie surowców chroniących paczkę.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wymiarów, a także terminu wykonania transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.