(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Fahrrad (Nr 4848086)

1 Fahrrad

Waga w kg (łączna):

15.00

Dystans: 1868.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Sankt Petersburg, Petersburg

Od 1 paź 2019 do 3 paź 2019

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 3 paź 2019 do 10 paź 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowy rower opłaca się zachować go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić właściwy karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle , należy odkręcić oraz zdjąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru najlepiej ułożyć w odrębnych, małych kartonach czy też osłonić wycinkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki należy osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie należy zabezpieczyć papierem ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów zabezpieczających jednoślad.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich wymiarów, a również daty realizacji przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.