(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Fahrrad (Nr 4880330)

1 Fahrrad

Waga w kg (łączna):

15.00

Dystans: 535.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Platten

7 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Füssen

10 wrz 2019


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowy rower należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się ulokować go w kartonie po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania bądź zakupić pasujący karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle warto zdemontować oraz usunąć wszystkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru najlepiej ulokować w odrębnych, małych kartonach lub ewentualnie osłonić fragmentami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby bądź przerzutki warto osłonić brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w pudle należy zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw osłaniających jednoślad.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty wykonania transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.