(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Fahrrad (Nr 5518031)

1 Fahrrad

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 1539.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Paderborn

Od 11 gru 2019 do 21 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 7 sty 2020 do 18 sty 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na transport rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowy jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego pudła bądź nabyć taki karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto zdemontować i zdjąć wszystkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie osadzić w osobnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby czy też przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle warto osłonić gazetami czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie materiałów osłaniających paczkę.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wymiarów, a także daty wykonania przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.