(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Fahrrad (Nr 5562079)

1 Fahrrad

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 3708.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

24 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Kempten (Allgäu)

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowy jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym pakunku. Kiedy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w opakowaniu po rowerze (należy użyć oryginalnego opakowania bądź zakupić stosowny karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle , należy odkręcić oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru najlepiej ułożyć w odrębnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć kawałkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby bądź przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o zapewnienie surowców osłaniających paczkę.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a również daty wykonania transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.