(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Fahrrad (Nr 5678203)

1 Fahrrad

Waga w kg (łączna):

30.00

Dystans: 1062.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Fryburg

Od 1 lut 2020 do 6 lut 2020

Adres i termin dostawy

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

Od 10 lut 2020 do 14 lut 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowy rower trzeba zachować go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak warto osadzić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania , ewentualnie kupić odpowiedni karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle opłaca się zdemontować oraz zdjąć wszystkie ruszające się części – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru przydałoby się umieścić w osobnych, małych pudełkach czy też zabezpieczyć fragmentami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie opłaca się osłonić gazetami czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie tworzyw chroniących jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich gabarytów, a również terminu realizacji transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.