(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Fahrrad (Nr 5684119)

1 Fahrrad

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 655.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Rodan-Alpy, Lyon

1 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Weißenhorn

6 maj 2020


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiusieńki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli chcemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć odpowiedni karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie , należy odkręcić i usunąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części roweru dobrze będzie osadzić w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby czy też przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie trzeba zabezpieczyć makulaturą ewentualnie folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw ochraniających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a również terminu wykonania przewozu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.