1 Fahrrad (Nr 5777590)

1 Fahrrad

Waga w kg (łączna):

12

Dystans: 1140.00 km

Adres i termin nadania

Węgry, Węgry, Komitat Veszprém, Ungarn

Od 26 sty 2020 do 21 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowy jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu lub kupić stosowny karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się poodkręcać i zdjąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy roweru najlepiej osadzić w odrębnych, małych pudełkach albo osłonić fragmentami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki warto osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie opłaca się osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw ochraniających paczkę.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu realizacji transportu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.