(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Fahrrad (Nr 6073362)

1 Fahrrad

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 2205.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Finlandia, Etelä-Suomi, Espoo

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ułożyć go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego pudła czy też kupić pasujący karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie , należy odkręcić i usunąć wszelkie ruchome części – pedały, lampy, kierownicę. Powyższe części jednośladu warto osadzić w oddzielnych, małych kartonach albo zabezpieczyć kawałkami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby czy też przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu należy osłonić papierem lub folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie tworzyw chroniących rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a także daty realizacji przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.