1 Fahrrad (Nr 6739238)

1 Fahrrad

Waga w kg (łączna):

23

Dystans: 2207.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

20 sie 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bayern, Monachium

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowiutki rower trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania bądź kupić odpowiedni karton w sklepie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto poodkręcać i ściągnąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe części roweru najlepiej osadzić w odrębnych, mniejszych pudełkach czy też zabezpieczyć fragmentami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wychodzące części takie jak śruby lub przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie surowców chroniących jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wymiarów, a także daty wykonania przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało ok. 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.