(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Fahrrad (Nr 6751844)

1 Fahrrad

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1562.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Hettstedt

30 paź 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

20 lis 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiusieńki jednoślad warto zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego pudła bądź nabyć odpowiedni karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu opłaca się zdemontować oraz zdjąć wszystkie ruchome części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu dobrze będzie osadzić w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby lub przerzutki opłaca się osłonić tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu opłaca się osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów osłaniających jednoślad.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty wykonania przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.