1 Fahrrad (Nr 7250614)

1 Fahrrad

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 1228.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bochum

Od 2 cze 2021 do 5 cze 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

6 cze 2021


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiutki rower trzeba zachować go w oryginalnym pakunku. Gdy chcemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego pudła albo zakupić stosowny karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu warto poodkręcać oraz ściągnąć wszelkie ruchome części – pedały, lampy, czasomierz. Powyższe elementy roweru dobrze będzie umieścić w osobnych, małych kartonach albo osłonić wycinkami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby albo przerzutki warto osłonić brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle trzeba zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie tworzyw osłaniających przesyłkę.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wielkości, a również daty wykonania przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.