(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Fahrrad, 26 Zoll MTB (Nr 6073225)

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 522.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Augsburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Meinerzhagen

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na transport jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które podarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowiusieńki rower warto zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej ulokować go w opakowaniu po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego kartonu bądź nabyć właściwy karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle warto zdemontować i ściągnąć wszelkie ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu przydałoby się umieścić w odrębnych, mniejszych kartonach czy też osłonić wycinkami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby lub przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu warto osłonić gazetami lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie tworzyw chroniących jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również daty wykonania transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.