(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Fahrrad hin, 1 Fahrrad zurück (Nr 6070413)

1 Fahrrad hin, 1 Fahrrad zurück

Waga w kg (łączna):

17

Dystans: 425.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowiutki jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w kartonie po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła albo zakupić stosowny karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle , należy zdemontować i usunąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu dobrze będzie ulokować w oddzielnych, mniejszych kartonach bądź osłonić kawałkami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby albo przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu warto zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dostarczenie surowców osłaniających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.