(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Fahrrad (Tourenrad 28'') und 1 Pedelec (28'') (Nr 5729166)

1 Fahrrad (Tourenrad 28'') und 1 Pedelec (28'')

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 1031.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dortmund

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

25 cze 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad warto zachować go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak warto ułożyć go w opakowaniu po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego opakowania bądź kupić odpowiedni karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu trzeba odkręcić oraz usunąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu warto osadzić w odrębnych, mniejszych pudełkach czy też zabezpieczyć wycinkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby czy też przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu trzeba zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców chroniących rower.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich gabarytów, a także daty wykonania przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.