1 Franzosische bulldoge (Nr 6479174)

Waga w kg (łączna):

14

Dystans: 1670.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 15 wrz 2020 do 16 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Walencja

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem chore ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy posiadamy należyty przenośnik. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.