(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 French bulldog (Nr 5635391)

1 French bulldog

Waga w kg (łączna):

13

Dystans: 1901.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lazio, Rome

Od 2 mar 2020 do 3 mar 2020

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

4 mar 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. Jeśli planujemy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, gdy posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.