1 French bulldog (Nr 6063776)

Waga w kg (łączna):

4

Dystans: 175.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Dublin, Dublin

25 maj 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, Tipperary, Carrick-On-Suir

25 maj 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku chore ani zranione. Kiedy planujemy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeśli posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.