(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 gato (Nr 6060443)

1 gato

Waga w kg (łączna):

3

Budżet zlecenia [€]:

40

Dystans: 74.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Banyeres Del Penedès

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie chore ani ranne. Jeśli planujemy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy posiadamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.