(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 gato (Nr 6473330)

1 gato

Waga w kg (łączna):

3

Dystans: 2935.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Mahón

1 lut 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Arrecife

1 lut 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem schorowane ani zranione. Jeśli postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy posiadamy właściwy transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.