(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 gato de 7 meses (Nr 6114318)

1 gato de 7 meses

Waga w kg (łączna):

2

Dystans: 2820.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 wrz 2020 do 6 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem chore ani zranione. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, gdy mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.