(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 gato europeo (Nr 6070387)

1 gato europeo

Waga w kg (łączna):

1

Dystans: 151.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Urduña / Orduña

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani ranne. Kiedy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeśli posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.