(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-01-03 21:10

1 golden retriver

(Nr 2254284)
1 golden retriver

Waga w kg (łączna):

18.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000.0

Dystans: 1819.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

    Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

    Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można transportować samochodem, gdy posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.

Adres i termin nadania

Stoczek Łukowski, 21-450, Polska

22 sty 2018

Adres i termin dostawy

Stoke-on-Trent, ST1 4NP, Wielka Brytania

24 sty 2018