(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Habitacion (Nr 4828312)

1 Habitacion

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

2

Budżet zlecenia [€]:

2000

Dystans: 1731.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Ingolstadt

15 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragón, Saragossa

22 sty 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym oraz czasochłonnym procesem, mimo to, gdy należycie ją obmyślimy, powinna przejść bez większych problemów.

            W pierwszym etapie warto zrobić selekcję posiadanych mebli. Gdy czegoś od kilku lat nie stosujemy lub jak jest popsute, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż wozić z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich sprzętów nadadzą się solidne kartony, które należy kupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który często wyrzuciłby je do kosza. Dodatkowo oprócz pudeł, warto wykorzystać worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równo rozłożyć ciężar, np. podzielić naczynia na kilka pakunków, aby łatwiej było je dźwigać. Podpisanie każdego pakunku ułatwi przy wypakowywaniu rzeczy i urządzaniu się w nowym miejscu. Pokaźne meble należy rozmontować, aby przeciwdziałać zniszczeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Jeśli posiadamy materiały izolujące, na przykład jak folię strech, spróbujmy opakować bardziej wrażliwe meble, a jeżeli nie posiadamy folii, wówczas warto wykorzystać koce, pościel i zakleić normalną taśmę samoprzylepną. Natomiast niepokaźne rzeczy okręćmy w ubrania czy ręczniki nim umiejscowimy w pudełku.

            Zamawiając transport należy powiedzieć przewoźnikowi o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, ewentualne utrudnienia w dojeździe pod dom. Dodatkowo należy powiedzieć, jeżeli pojawiają się wyjątkowe zasady odnoszące się do konkretnych mebli.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie dużo specjalistycznych firm transportowych oferuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku oraz chronienie waszego dobytku.